Workshop AI ve veřejné správě

01.11.2023

Workshop AI ve veřejné správě v rámci akce Dny AI spoluorganizuje spolek prg.ai, Evropské centrum pro digitální inovace při Českém vysokém učení technickém v Praze a Digitální a informační agentura. 

Ústřední linkou akce je představení umělé inteligence v návaznosti na aktuální dění a vývoj této technologie. Dny AI jsou pro všechny, kteří se zajímají o AI a její využití. Významná část programu je věnována praxi a konkrétním příkladům využití AI, a to napříč obory lidské činnosti a v různých kontextech.


Součástí akce "Dny AI" je workshop "AI ve veřejné správě", který zástupci Asociace pověřenců ČR měli možnost absolvovat. Workshop byl zaměřen na střední a vyšší management veřejné správy (ministerstva, ústřední orgány státní správy, kraje, města), jehož cílem bylo představit zajímavé příklady využití umělé inteligence (AI) ve veřejné správě. Součástí programu byla také bezpečnost dat. Účastníci byli seznámeni s možnostmi a postupy zavádění AI do praxe, představena byla inspirace ze zahraničí, byla popsána možná rizika a omezení, dozvěděli jsme se více o nabídce vzdělávání a financování a řadu dalších zajímavých informací. Součástí akce byl také networking a sdílení dobré praxe.

Zdroj: https://prg.ai/dny-ai/       Foto: APČR