Vyhlášení výsledků soutěže DPO roku

26.05.2023

Spolek pro ochranu osobních údajů včera ocenil nejlepší pověřenkyně a pověřence pro ochranu osobních údajů za rok 2022. Největší česká organizace sdružující profesionály v oblasti ochrany osobních údajů již popáté vybrala ty, kteří při své činnosti přispívají k transparentnímu, spravedlivému a zákonnému zpracování osobních údajů.

Za veřejnou správu byla letos pověřenkyní roku vyhlášena paní Eva Janečková, právnická a šéfredaktorka časopisu DPO PRO, která v roce 2022 vykonávala funkci pověřenkyně pro Městskou část Praha 8.
V této kategorii dále porota ocenila čestným uznáním pana Jaroslava Vítka, předsedu Asociace pověřenců ČR, který již řadu let vykonává roli pověřence na Úřadu Vlády České republiky. Kromě kvalitního výkonu role pověřence a výborné orientace v komplexní problematice zpracování dat ve veřejné správě porota ocenila jejich aktivní sdílení zkušeností v rámci profesní komunity a intenzivní popularizaci tématu ochrany soukromí.


V kategorii soukromého sektoru porota jako nejlepší z nominovaných pověřenkyň a pověřenců vybrala paní Martinu Růžičkovou, která tuto roli zastává v mediálním a vydavatelském domě Czech News Center a v AC Sparta Praha fotbal. Čestné uznání pak obdržel pan Michal Merta, pověřenec pro ochranu osobních údajů farmaceutické firmy Zentiva.
Nad akci opět převzal záštitu pan Jiří Kaucký, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů. Ten kromě zdůraznění role pověřenců ocenil i význam udělovaného ocenění a činnost spolku.
Děkujeme pořadatelům za organizaci této akce, gratulujeme oceněným, a zároveň nezapomínáme na každodenní náročnou práci všech kolegyň a kolegů, aktivních ochránců soukromí, jejichž pozitivní aktivitu velmi oceňujeme a vážíme si jí.