Asociace pověřenců ČR na konferenci eGovernment v Mikulově

05.09.2023
Každý rok přináší konference eGovernment 20:10 nové příležitosti a výzvy v oblasti veřejné správy a digitální transformace. Letošní ročník této prestižní události, konaný tradičně v krásném městě Mikulov na jihu České republiky, nebyl výjimkou. Mezi účastníky byli také zástupci Asociace pověřenců ČR.
Konference eGovernment je významným setkáním pro odborníky z veřejného sektoru, IT a právního prostředí, kteří se zabývají digitalizací veřejné správy a inovacemi v oblasti elektronických služeb pro občany a firmy. Letošní ročník byl zvlášť očekáván, protože se odehrává v době, kdy digitální transformace nabízí nové příležitosti, ale také klade nové požadavky na ochranu osobních údajů. 

Asociace pověřenců ČR, která sdružuje pověřence pro ochranu osobních údajů a další odborníky na tuto problematiku, navázala na konferenci další cenné kontakty a jednotliví členové komunikovali aktuální odborné informace a účastnili se diskuzí na témata, jako je ochrana osobních údajů v éře umělé inteligence, řádné ukládání dokumentů, kyberbezpečnost, výzvy spojené s GDPR po několika letech účinnosti a etické aspekty datového zpracování.

Konference eGovernment 2023 tak opět potvrdila svou důležitou roli v rozvoji digitální veřejné správy a poskytla platformu pro odbornou výměnu a spolupráci. Účast Asociace pověřenců ČR na této události ukazuje, že ochrana osobních údajů zůstává klíčovým tématem v éře digitální transformace.